Orzeski bieg uliczny

jak zacząć biegać?

Lekarze medycyny sportowej orzekają, że jednym z najlepszych podejść do rutyny biegania i budowania wytrzymałości, która pomoże ci realizować plan treningowy jest spacerowanie.

Oznacza to pójście na energiczny spacer, a kiedy twoje ciało jest rozgrzane – zwykle po 10 do 15 minutach – spróbuj trochę pobiegać . Zacznij od zaledwie pięciu minut truchtu, jeśli to wygodne, lub nawet 30 sekund, mówią specjaliści. Następnie wróć do chodzenia, aż oddychanie znów stanie się łatwe. Następnie wróć do biegania na kolejny krótki odcinek czasu, który jest wygodny i wróć do chodzenia.

Długość tych interwałów w czasie i odległości będzie zależeć od twojego poziomu sprawności, ale obie powinny stopniowo wzrastać w czasie. Porcje joggingowe będą trudniejsze niż te z marszem, ale ogólne tempo powinno być nieco spokojne. To nie chodzi o to aby się całkowicie zdyszeć na samym początku. Podejdź do wyzwania długofalowo. 

Punktem końcowym jest przygotowanie się do biegania w wygodnym tempie przez co najmniej 15 minut kilka razy w tygodniu. W tym momencie możesz rozważyć wykonanie programu treningowego, aby kontynuować swoje postępy.

Większość urazów pojawia się, ponieważ ludzie robią zbyt wiele i zbyt wcześnie. Jezeli zaczniesz biegac zbyt intensywnie, popełnisz błąd. Twoje ciało musi się przyzwyczić do obciążeń. Inczej szybko nabawisz się kontuzji bądź urazu. 

Ponadto zdecydowanie pamiętaj o odpoczynku, w których organizm się regeneruje, nawet po krótkich biegach. Sugeruje kilka ćwiczeń na górne partie ciała w tych dniach, aby dać odpocząć nogom, lub jogę, która może poprawić ogólną mobilność.

 
bonusy bez depozytu bukmacher